Psychoterapia Wrocław

Psychoterapia psychodynamiczna

"Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu."
Marce Proust

  • Home
  • Oferta
  • Psychoterapia

Psychoterapia

Psychoterapia jest specjalistyczną metodą leczenia problemów emocjonalnych, zaburzeń osobowości czy też zaburzeń jedzenia. Psychoterapia Wrocław

Psychoterapia jest również formą wsparcia dla osób przeżywających chroniczny stres, będących w żałobie, borykających się z różnego rodzaju stratami bądź mających trudności w kontaktach z innymi osobami. Jej celem jest między innymi zmniejszenie objawów z którymi zgłasza się pacjent, nakierunkowania jego rozwoju osobowości na właściwe tory, jak również pomoc w odzyskaniu oraz utrzymaniu przez niego dobrego zdrowia psychicznego.

Pracuję w paradygmacie psychodynamicznym, co oznacza, że objawy i zachowania z którymi zgłasza się pacjent odzwierciedlają jego nieświadome procesy psychiczne. W trakcie terapii psychoterapeuta stara się odkryć to, co w każdym pacjencie jest wyjątkowe oraz niepowtarzalne, przywiązując dużą uwagę do wewnętrznego świata pacjenta: jego pragnień, fantazji, marzeń sennych, obaw, nadziei, spostrzeżeń na temat siebie samego oraz innych osób. Dzięki temu do danego problemu można podejść indywidualnie, a następnie skutecznie go niwelować.

Psychoterapia indywidualna polega na regularnych cotygodniowych spotkaniach z psychoterapeutą. Pojedyncza sesja trwa 50 minut, natomiast długość całej terapii zależy od wielu różnych czynników. Oczywiście kluczową rolę odgrywa tu centralny problem z jakim zgłasza się pacjent oraz jego oczekiwania i potrzeby.

Więcej informacji na temat metod pracy, jak również efektów, jakie ona zapewnia, uzyskacie Państwo odwiedzając gabinet we Wrocławiu. Zapraszam.

Chcesz umówić się na wizytę lub masz pytania?

Skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie "Kontakt" lub zadzwoń pod numer telefonu:
781 660 400 w godzinach 9:00 - 19:00