Zaburzenia nastroju

Zaburzenia nastroju, a w szczególności zaburzenia depresyjne, należą do najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Depresja może wystąpić w każdym wieku, najczęściej dotyka osoby młode oraz w podeszłym wieku. Najnowsze badania wskazują, że depresja może mieć swój początek już w okresie dzieciństwa. Dwukrotnie częściej chorują kobiety.

Czytaj dalej

Kodeks Etyczno-Zawodowy Psychologa

Tekst Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa w obecnej wersji zatwierdzony został przez Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w 1991 roku. Kodeks ten stanowi podstawową wykładnię zasad etycznych obowiązujących członków Polskiego Towarzystwa Psychologicznego , co zostało wyrażone w statucie Towarzystwa.

Czytaj dalej

Psycholog, psychiatra, psychoterapeuta - kto jest kim?

Często w swojej praktyce spotykam się z pytaniami dotyczącymi różnic pomiędzy poszczególnymi profesjami zajmującymi się zdrowiem psychicznym. Szczególnie dotyczy to psychologów, psychiatrów oraz psychoterapeutów. W poniższym artykule postaram się wyjaśnić różnice i podobieństwa.

Czytaj dalej

Fakty i mity na temat psychoterapii

Wokół psychoterapii narosło wiele mitów oraz błędnych przekonań. Naszą wiedzę na ten temat w dużej mierze kształtują media. Te niejasności mogą sprawiać, że wiele osób zniechęca się, wstydzi lub boi się skorzystać z terapii. Dlatego też przyjrzyjmy się najpopularniejszym mitom na temat psychoterapii.

Czytaj dalej

Chcesz umówić się na wizytę lub masz pytania?

Skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie "Kontakt" lub zadzwoń pod numer telefonu:
781 660 400 w godzinach 9:00 - 19:00